הדפס

אבחון מחלת הסרטן אצל אחד מבני המשפחה מהווה, בדרך כלל, טראומה קשה עבור החולה ועבור המשפחה כולה. הצורך להתמודד עם מידע חדש, לקבל החלטות רבות תוך זמן קצר, להסתגל לשינויים ולמצבים חדשים, באווירה של חוסר ודאות וחוסר שליטה, עלול לגרום, לעיתים, לתגובות רגשיות בעלות עוצמה.

אנשים שונים זה מזה בתגובתם למחלתם ובדרכי ההתמודדות שלהם. חשוב לזהות את הקושי, להכיר בו ולהיות מוכנים להיעזר בסובבים ובאנשי מקצוע מתחום - הרפואה, הסיעוד, העבודה הסוציאלית, הצוות הפסיכו - סוציאלי, וכן גם בשירות התמיכה והייעוץ המיני הניתן ללא תשלום מטעם האגודה למלחמה בסרטן. 

עם עליית שיעורי הריפוי וההחלמה של רבים מחולי הסרטן עולה נושא איכות החיים כנושא מרכזי בהתמודדות עם המחלה, וכאשר מדובר באיכות חיים תעלה באופן טבעי, שאלת המיניות ודימוי הגוף שהם חלק חשוב בחיי כולנו. מיניות אינה רק קיום יחסי מין. מיניות מתבטאת בצורך בקרבה, במגע , בחום, בקשר ובהנאה. ניתן לסייע לשני בני הזוג ללמוד את הצרכים החדשים והקשיים המוכתבים על ידי השינויים הגופניים. פתיחות ונכונות הם אלה שיסייעו לך ללמוד את המצב החדש יחד עם בן הזוג.

 

למידע נוסף:

מיניות ופוריות האישה

מיניות הגבר

שימור פוריות בגברים המתמודדים עם מחלת הסרטן

חיי אישות וזוגיות - מדריך לאישה הדתית שחלתה בסרטן ולבעלה

סרטן תרומה
התכנים המופיעים באתר נועדו לספק מידע בלבד ואינם בגדר עצה רפואית, חוות דעת מקצועית או תחליף להתייעצות עם מומחה בכל תחום. נא לעיין בתנאי השימוש באתר.
בניית אתרים
|
|
|
© כל הזכויות שמורות לאגודה למלחמה בסרטן בישראל