הטיפול הניתוחי (כירורגי)

הדפס

 

ניתוח להסרת הגידול היא אחת הדרכים המקובלות לטיפול בסרטן. בניתוח מתכוונים להסיר את רקמת הגידול, ככל האפשר בשלמותה, כשהשוליים בריאים וחופשיים מגידול. מאחר וכוונתו של הכירורג לסלק את כל הגידול מן הגוף על מנת לרפא את החולה, הוא נאלץ, לעיתים, להסיר גם כלי דם, עצבים או רקמות של איברים סמוכים. במקרים אלה תיתכן, לעיתים, פגיעה במראה החיצוני, בדימוי הגוף או בתפקוד המיני. לדוגמא: הסרת שד או חלק ממנו, הטייה של דרכי העיכול או דרכי השתן, ואפילו צלקות ניתוחיות משפיעות על המראה החיצוני ועל דימוי הגוף. הסרת שחלות או קיצור הנרתיק, יכולים להשפיע על התפקוד המיני. לכל ניתוח בכל איבר יכולה להיות השפעה שונה.

 

היום ניתן לבצע ניתוחים מורכבים הדורשים התמחות מיוחדת. במרכזים רפואיים רבים ניתן למצוא כיום גניקולוגים-אונקולוגים, אורולוגים-אונקולוגים, אורתופדים-אונקולוגים וכירורגים-אונקולוגים. המצב דומה בתחומי התמחות נוספים. למשל, כירורגיה-פלסטית כוללת היום התמחויות בשחזור השד, שחזורים בחלל הפה, ועוד.

 

זכותו של כל חולה לקבל חוות דעת נוספת לפני הסכמתו לבצע טיפול כירורגי. זכות זו מעוגנת בחוק.

סרטן תרומה
התכנים המופיעים באתר נועדו לספק מידע בלבד ואינם בגדר עצה רפואית, חוות דעת מקצועית או תחליף להתייעצות עם מומחה בכל תחום. נא לעיין בתנאי השימוש באתר.
בניית אתרים
|
|
|
© כל הזכויות שמורות לאגודה למלחמה בסרטן בישראל