האם שפתון (ליפסטיק) מכיל עופרת?

הדפס

 מידע נוסף בנושא

נכתב על ידי מרכז המידע של האגודה למלחמה בסרטן

המידע המובא בדף זה מבוסס על מידע מ:

American Cancer Society

Cancer Research UK אתרurbanlegends.about.com

אוגוסט 2006

מידע זה נכתב בשל הצורך למידע מהימן מטעם האגודה למלחמה בסרטן בעקבות מסמך המופץ באינטרנט המספר כי שפתון המכיל עופרת מהווה גורם סיכון לחלות בסרטן.

 

המסמך, המופץ כמכתב שרשרת בדואר האלקטרוני, מספר על כך שהרבה שפתונים מכילים עופרת, מרכיב הנחשב כחומר מסרטן. מסמך זה הינו אחד מני רבים של מסמכים המופצים ברשת האינטרנט הטוענים כי מוצרי צריכה שונים הנמצאים בשימוש יומיומי עלולים לגרום למחלות סרטן.

 

נתונים אלו אינם נכונים וגורמים להעלאת חרדות בציבור לשווא.

 

באיחוד האירופי ישנן תקנות האוסרות שימוש בעופרת במוצרים קוסמטיים ויצרן אינו יכול למכור מוצר לקהל הרחב בטרם קבלת אישור על כך שמוצריו עברו את מבחן הבטיחות.

בארה"ב ישנן תקנות של מנהל המזון והתרופות האמריקאי, ה- FDA, לגבי נוכחות עופרת במזון ובמוצרי קוסמטיקה והמוצרים עוברים בקרה צמודה, על פי התקנות.

 

בארגון אמריקאי הקרוי המרכז הלאומי למידע על עופרת, ה-National Lead Information Center , קיים מידע רב על עופרת כגורם סיכון למחלת הסרטן, אך לא נמצאה בו שום התייחסות לנושא השפתונים.

 

חשיפה מסוכנת לעופרת מיוחסת לתעשיית ייצור הצבעים או לתעשיית ייצור סוללות. עופרת אינה נספגת דרך העור.

 

לפיכך, האגודה למלחמה בסרטן ממליצה על רכישת שפתונים של חברות מוכרות בלבד, המיוצרים במדינות בהן יש פיקוח ובקרה על הליך ייצור מוצרים קוסמטיים, כאמור.

סרטן תרומה
התכנים המופיעים באתר נועדו לספק מידע בלבד ואינם בגדר עצה רפואית, חוות דעת מקצועית או תחליף להתייעצות עם מומחה בכל תחום. נא לעיין בתנאי השימוש באתר.
בניית אתרים
|
|
|
© כל הזכויות שמורות לאגודה למלחמה בסרטן בישראל