הדפס

יולי 2011

הפלרה

לפי ראש שירותי בריאות הציבור במשרד הבריאות, אין הוכחה מדעית סיבתית לסכנה בריאותית בשתיית מים מופלרים (מים עם פלואוריד). הפלרת המים התגלתה כשיטה היעילה ביותר למניעת עששת ותואמת את עמדת ארגון הבריאות העולמי.

 

גם בדיון בועדת המסרטנים הסביבתיים של האגודה למלחמה בסרטן (ועדה המורכבת ממיטב המומחים בתחום) עלו יתרונות אלו, ונאמר כי לא נמצא קשר בין ההפלרה להתפתחות סרטן.

 

בימים אלו משרד הבריאות יוזם ומממן מחקר בקרב תלמידים לבדיקת השפעות ההפלרה, וגם משרד החקלאות ופיתוח הכפר נקרא לערוך מחקר נוסף מטעמם.

לכן, אנחנו תומכים בהמשך המחקר והבדיקות בתחום.

 

לעומת עישון, שהוכח בוודאות במחקרים מדעיים מבוססים ומבוקרים כי הוא גורם מספר אחד לסרטן הניתן למניעה, כשמדובר בהפלרה (הוספת פלואוריד למים) ישנם חילוקי דעות בנושא.

 

נכון להיום, על-פי ראש שירותי בריאות הציבור במשרד הבריאות, פרופ' גרוטו, אין הוכחה מדעית לקשר בין הפלרה, לבין התפתחות מחלת הסרטן.

 

פרופ' גרוטו דיווח גם על מחקר בקרב תלמידים, שיבדוק את ההשפעות העדכניות של ההפלרה על בריאות השן, שתוצאותיו יפורסמו בסוף שנת 2012.

 

הועדה למסרטנים סביבתיים של האגודה למלחמה בסרטן, המורכבת ממיטב המומחים בתחום, בחנה את הנושא, ונכון להיום לא מצאה ראיות מדעיות מוצקות לקשר עם מחלות הסרטן. הועדה תמשיך ותעקוב אחרי כל ממצאי מחקר חדשים בנושא ותמליץ בהתאם.

סרטן תרומה
התכנים המופיעים באתר נועדו לספק מידע בלבד ואינם בגדר עצה רפואית, חוות דעת מקצועית או תחליף להתייעצות עם מומחה בכל תחום. נא לעיין בתנאי השימוש באתר.
בניית אתרים
|
|
|
© כל הזכויות שמורות לאגודה למלחמה בסרטן בישראל