תגובת האגודה לסרטון המופץ ביו-טיוב בנושא חשיפה לשמש

הדפס

כמענה לסרטון בנושא הנדון, להלן תגובת מרכז המידע באגודה למלחמה בסרטן:

bul3 המרואיינים, שאינם בהכרח רופאים, דוברים בשם עצמם, ללא כל שיוך למוסד כלשהו, ללא עדות כלשהי למהימנות המידע אותו הם מוסרים וללא ציון מחקרים חדשים ספציפיים התומכים בדבריהם. הסרטון גם ערוך וחתוך ולא מן הנמנע שבחלק מדברי הדוברים, טקסט הוצא מהקשרו.

 

bul3 האגודה ממליצה על היחשפות לשמש, בצורה לא מוגנת, של אזורי עור מוגבלים, במשך כ- 10 דקות ביום, 3 פעמים בשבוע, חשיפה המספיקה על פי מומחים לשמירה על רמות תקינות של  ויטמין D. במידה ומסתבר חוסר בויטמין D, יש יתרון לטיפול בעזרת מזונות ותוספי ויטמין, כיוון שאינם מהווים סיכון בריאותי כפי שמהווה חשיפה מוגברת לקרינה האולטרה-סגולה של השמש. לגבי המינון יש לפנות לרופא המטפל.

 

bul3 חשוב לזכור שישראל היא מדינה שטופת שמש. אפשר להניח שחלק מהמרואיינים מתייחסים למדינות בהן ישנה חשיכה במשך חודשים רבים הגוררת בעיות רבות כגון דיכאון וכד'. במשך חודשים אלה החשיפה לשמש מוגבלת ביותר בניגוד למציאות בישראל. יחד עם זאת, העובדה היא שגם באזורים שטופי שמש, יש אנשים שלמרות שהם נחשפים אליה שעות רבות, שיעורי ויטמין D  אצלם  נמוכים, והם זקוקים לתוספים.

 

bul3 ביחס לקרמים מסנני קרינה, הנושא נבדק בשנים האחרונות על ידי ה - FDA  ולא נמצא ביסוס לטענות בדבר הסיכון בשימוש בו. יחד עם זאת, האגודה ממליצה על מריחת קרם ההגנה כקו אחרון, במידה ולא ניתן לשהות בצל, להיחשף בשעות בטוחות ו/או להגן על העור בביגוד מתאים.

 

bul3 כאשר משתמשים במסנן קרינה, יש להשתמש בו בצורה נכונה, כפי שמפורט בעלון שלנו ובכל מקרה, להגביל את זמן החשיפה לשמש.

 

bul3 בנתוני רישום הסרטן, העובדות מדברות בעד עצמן. בשנת 2012 דווח על יציבות בשיעורי ההיארעות של מלנומה חודרנית בגברים יהודים  ואילו בנשים יהודיות נצפתה ירידה של כ- 30%  !!! הישג ברמה הבינלאומית.

 

Big-Bullet-SQR.gif למידע  מפורט בנושא עמדת האגודה:

 

על ויטמין D וחשיפה לשמש

 

ויטמין D בעידן ההגנה מהשמש

 

לעלון חדש של האגודה המסביר על דרכי השימוש במסנני קרינה

הועלה לאתר ב-2012
סרטן תרומה
התכנים המופיעים באתר נועדו לספק מידע בלבד ואינם בגדר עצה רפואית, חוות דעת מקצועית או תחליף להתייעצות עם מומחה בכל תחום. נא לעיין בתנאי השימוש באתר.
בניית אתרים
|
|
|
© כל הזכויות שמורות לאגודה למלחמה בסרטן בישראל