סמס-הפסק לחיילים - 2019

הדפס

תכנית 'סמס הפסק!' 2019 לחיילים היא תכנית לגמילה מעישון באמצעות הודעות טקסט הנשלחות לטלפון הנייד המותאמת במיוחד עבור חיילים וחיילות המשרתים בצה״ל. התכנית מתקיימת במסגרת מחקר מלווה להערכה מדעית. המשתתפים במחקר ייהנו מהתכנית במלואה, ואף יסייעו לחוקרים בשיפור תכנית הגמילה באמצעות מענה על משובים.


מענה על המשובים הינו חיוני למחקר ולהצלחת התכנית בעתיד.


במסגרת ההרשמה לתכנית כל משתתף יבחר עבור עצמו תאריך הפסקת עישון, שיקבע בטווח השבועיים הסמוכים ליום ההרשמה. לאחר מכן, המשתתף יקבל הודעות טקסט לטלפון הנייד המכילות תכנים המעודדים גמילה מעישון ואשר תהיינה מסונכרנות עם תאריך הגמילה שנבחר על ידי המשתתף.

מערכת ההודעות תהיה דינאמית ותתייחס לצרכים שייתכן ויעלו אצל כל משתתף לאורך תהליך הגמילה (חשק, מעידה, מצב רוח ירוד ועוד) ע"י שליחת וקבלת הודעות.


למי מיועדת התכנית?

התכנית מיועדת לחיילים ולחיילות המשרתים בצה״ל (חובה וקבע), המעשנים כל יום ומעוניינים להיגמל בשבועיים הקרובים מעישון.

בשלב זה התכנית אינה מיועדת לנשים הרות או לאזרחים.דוגמא להודעות שאתה עשוי לקבל במהלך התכנית:


התכנית הנוכחית היא תכנית המשך לתכנית קודמת בה השתתפו 81 חיילים. בהערכת התכנית הקודמת, שפורסמה בספרות המדעית, נמצאו תוצאות מעודדות מבחינת הפוטנציאל לגמילה מעישון: חודש לאחר יום ההפסקhttp://www.cancer.org.il/download/files/מאמר.PDFה, 21% מהמשתתפים דיווח כי לא עישנו אף סיגריה בשבוע האחרון, לעומת שיעורים נמוכים יותר בקרב אלו שמנסים להפסיק לעשן לבד. רוב החיילים (97%) מצאו את התכנית קלה לשימוש ורובם (84%) המליצו עליה לחבריהם. המחקר הוכיח כי תכנית גמילה מעישון מבוססת הודעות לטלפון נייד היא ישימה בתנאי שירות צבאי.


לא צפויה להיגרם אי נוחות כלשהי בעת ההשתתפות במחקר, למעט הזמן אשר יוקדש למענה על השאלונים וכן העלות האפשרית של שליחת מסרונים. קיימת תועלת אפשרית בהשתתפות במחקר ע"י הגדלת הסיכויים להצלחה בגמילה מעישון. לצד התכנית, מומלץ להיעזר באמצעי גמילה נוספים על מנת להגדיל את הסיכויים להיגמל מעישון.

תוכנית סמס הפסק ממומנת ע"י האגודה למלחמה בסרטן ומשרד הבריאות. הערכת התוכנית ממומנת ע"י מענק מקרן משפחת מילגרום ומענק מקרן חיל הרפואה.


כרגע התוכנית פתוחה במקביל בשפה הערבית בלבד.

 יש לכם שאלות?

התקשרו והשאירו לנו הודעה ואנחנו נחזור אליכם.

טל. 03-5710020


טפסים

לעיונך, פרסומים אודות שימוש בטלפונים ניידים ככלי לגמילה מעישון

באנגליה:

בנוסף, להלן מספר פרסומים אודות התכנית בארץ:מומלץ גם לפנות לרופא המשפחה לצורך מידע אודות סדנאות לגמילה וטיפול תרופתי.

בהצלחה,

צוות סמס-הפסק

סרטן תרומה
المواد في الموقع فقط لاعطاء المعلومات وهي ليست بمثابة توصية طبية، او توصية مهنية او بديل لاستشارة أخصائي في كل مجال.
|
© جميع الحقوق محفوظة لجمعية مكافحة السرطان